Több ezer brit diák szorulhat ki a felsőoktatásból az egyre növekvő infláció miatt
A probléma többnyire a munkáscsaládokból származókat, a feketéket, és az idősebb hallgatókat érintheti.
A probléma többnyire a munkáscsaládokból származókat, a feketéket, és az idősebb hallgatókat érintheti.
Több mint 400 hallgató írta alá azt a petíciót, amely a személyes oktatás fenntartása mellett kampányol.
Két éve az EU-tagságról szóló népszavazáson a kilépés mellett döntöttek a brit szavazók, ennek értelmében 2019 márciusában lépnek ki a britek az Európai Unióból. De mi vár azokra a magyar diákokra, akik az Egyesült Királyságban tanulnának tovább?
Legalább egy-másfél éves felkészüléssel számolhatsz, ha valamelyik brit egyetemen szeretnéd megkezdeni tanulmányaidat. Vagyis ha 2019 októberében már az Oxford, a Cambridge, a St. Andrews vagy valamelyik más neves egyetem előadójában szeretnél ülni, már most meg kell tenned az első lépéseket. Melyek ezek? Megmutatjuk.
A University of Oxford, a világ egyik legrégebbi egyeteme 750 millió font (1,01 milliárd dollár) értékben adott el kötvényt extra hosszú, 100 éves lejáratra.
Sokáig attól lehetett tartani, hogy a britek kilépésével azok is pórul járnak, akik Angliában képzelték el tanulmányaikat.
A Brexitre készülve még feltölti hallgatókkal a padokat a neves egyetem? Az jól látható, hogy tudatosan bővítenek, főleg brit fiatalokkal.
A kitűnő tanulóként felvettek aránya csökkent.
A következő években sorra jöhetnek létre új felsőoktatási intézmények Nagy-Britanniában, egy kormánytervezet szerint...
Minden tizedik brit egyetemista elégedetlen az oktatás színvonalával egy friss felmérés szerint. A diákoknak az oktatók munkája mellett az értékelési rendszerrel és a támogatásokkal is problémáik vannak – a több ezer fontos tandíjért cserébe pedig használhatóbb tudást várnak.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.